ليگ ملتهاي اروپا؛ حريفان ايران در جام جهاني به دسته دوم سقوط کردند
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۴۰۱ | کد خبر: ۳۶۰۹۰۴۰۸
خبرگزاری آریا- سومین دوره فوتبال لیگ ملتهای اروپا 23 – 2022 شب گذشته ادامه پیدا کرد. در این دوره از رقابتها 55 تیم شرکت کرده اند و در چهار دسته به رقابت میپردازند.
به گزارش خبرگزاری آریا، در دسته اول 4 تیم برتر به نیمه نهایی صعود میکنند و 4 تیم قعرنشین در دور گروهی به دسته دوم میروند. در سایر دستهها نیز تیمهای برتر به دسته بالاتر صعود و تیمهای قعرنشین به دسته پائینتر سقوط میکنند.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
نتایج و برنامه ادامه مسابقات به این شرح اعلام شد:
** دسته اول:
* گروه یک - هفته ششم:
- تیم کرواسی با 13 امتیاز به دور نیمه نهایی صعود کرد و تیمهای دانمارک با 12 و فرانسه (قهرمان دوره قبل) 5 امتیاز دوم و سوم شدند و تیم اتریش با 4 امتیاز در رده چهارم است و به دسته دوم سقوط کرد.
* گروه دو - هفته ششم:
- سه شنبه 5 مهر:
پرتغال - اسپانیا در براگا
سوئیس - چک در سنت گالن
- تیم پرتغال با 10 امتیاز در صدر قرار دارد و تیم اسپانیا با 8 امتیاز دوم است. تیمهای سوئیس با 6 و چک با 4 امتیاز سوم و چهارم هستند و بدین ترتیب هر دو تیم بخت صعود را از دست دادند.
* گروه سه - هفته ششم:
انگلیس 3 - 3 آلمان در لندن
- برای آلمان ایلکای گوندوغان در دقیقه 52 (پنالتی) و کای هاورتس 67 و 87 گلزنی کردند و گلهای انگلیس را لوک شاو در دقیقه 72، میسون مونت 75 و هری کین 83 (پنالتی) به ثمر رساندند. تیم انگلیس در جام جهانی 2022 هم گروه ایران است.
مجارستان 0 - 2 ایتالیا در بوداپست
- برای تیم ایتالیا جاکومو راسپادوری در دقیقه 27 و فدریکو دی مارکو 52 گلزنی کردند.
- تیم ایتالیا با 11 امتیاز در صدر قرار گرفت و به نیمه نهایی صعود کرد. تیمهای مجارستان با 10، آلمان با 7 امتیاز دوم و سوم شدند. تیم انگلیس با 3 امتیاز چهارم شد و به دسته دوم سقوط کرد.
* گروه چهار - هفته ششم:
- تیم هلند با 13 امتیاز در صدر تثبیت شد و به نیمه نهایی صعود کرد. تیمهای بلژیک با 10 و لهستان با 4 امتیاز دوم و سوم شدند و تیم ولز با یک امتیاز چهارم شد و به دسته دوم سقوط کرد. تیم ولز در جام جهانی 2022 هم گروه ایران است.
- 4 تیم برتر به دور نیمه نهایی صعود میکنند و 4 تیم قعرنشین به دسته دوم سقوط میکنند. مرحله نیمه نهایی نیمه ماه ژوئن 2023 برگزار میشود و گفته میشود تیم هلند میزبان این مرحله خواهد بود.
-------
** دسته دوم:
* گروه یک - هفته ششم:
- سه شنبه 5 مهر:
ایرلند - ارمنستان در دوبلین
اوکراین - اسکاتلند در کراکوف لهستان
- تیم هلند با 16 امتیاز به نیمه نهایی اسکاتلند با 12 امتیاز صدرنشین است و تیم اوکراین با 10 امتیاز در رده دوم قرار گرفت. تیمهای ایرلند با 4 و ارمنستان با 3 امتیاز سوم و چهارم هستند و بخت صعود را از دست دادند.
- تیم اوکراین به علت بحران در این کشور دیدارهای خانگی خود را در لهستان برگزار میکند.
* گروه دو - هفته ششم:
- سه شنبه 5 مهر:
آلبانی - ایسلند
- تیمهای فلسطین اشغالی با 8، ایسلند با 3 و آلبانی با یک امتیاز اول تا سوم هستند. در این گروه تیم روسیه کنار گذاشته شد.
* گروه سه - هفته ششم:
مونته نگرو 0 - 2 فنلاند در پودگوریتسا
رومانی 4 - 1 بوسنی و هرزگوین در بخارست
- تیم بوسنی و هرزگوین با 11 امتیاز در صدر تثبیت شد و دسته اول صعود کرد. تیمهای فنلاند با 8 و مونته نگرو با 7 امتیاز دوم و سوم هستند و تیم رومانی با 7 امتیاز و به علت نتایج رودررو در رده چهارم قرار گرفت و به دسته سوم سقوط کرد.
* گروه چهار - هفته ششم:
نروژ - صربستان در اسلو
سوئد - اسلوونی در سولنا
- تیمهای نروژ و صربستان با 10 امتیاز و به علت نتایج رودررو اول و دوم هستند و تیمهای اسلوونی با 5 و سوئد با 3 امتیاز در ردههای سوم و چهارم قرار گرفتند و بخت صعود را از دست دادند.
- 4 تیم برتر به دسته اول صعود میکنند و 4 تیم قعرنشین به دسته سوم سقوط میکنند.
-------
** دسته سوم:
* گروه یک - هفته ششم:
- تیم ترکیه با 13 امتیاز در صدر تثبیت شد و به پلی آف صعود به دسته دوم صعود کرد. تیمهای لوکزامبورگ با 11 و فارو با 8 امتیاز دوم و سوم هستند. تیم لیتوانی با یک امتیاز چهارم است و به پلی آف سقوط به دسته چهارم رفت.
* گروه دو - هفته ششم:
- سه شنبه 5 مهر:
یونان - ایرلندشمالی در آتن
کوزوو - قبرس در پریشتینا
- تیم یونان با 12 امتیاز در صدر قرار گرفته است و صعود کرد. تیمهای کوزوو با 6، ایرلندشمالی و قبرس با 5 امتیاز و به علت نتایج رودررو دوم تا چهارم هستند.
* گروه سه - هفته ششم:
- تیمهای قزاقستان با 13 امتیاز در صدر تثبیت شد و به پلی آف صعود به دسته دوم صعود کرد. تیمهای جمهوری آذربایجان با 10 و اسلواکی با 7 امتیاز دوم و سوم شدند و تیم بلاروس با 3 امتیاز چهارم شد و به پلی آف سقوط به دسته چهارم رفت.
* گروه چهار - هفته ششم:
جبل الطارق 1 - 2 گرجستان در جبل الطارق
مقدونیه شمالی 0 - 1 بلغارستان در اسکوپیه
- تیمهای گرجستان با 16 امتیاز در صدر تثبیت شد و به پلی آ صعود به دسته دوم صعود کرد. تیمهای بلغارستان با 9 و مقدونیه شمالی با 7 امتیاز دوم و سوم هستند. تیم جبل الطارق با یک امتیاز چهارم است و در پلی آف سقوط به دسته چهارم شرکت میکند.
- 4 تیم برتر به دسته دوم صعود میکنند و 4 تیم قعرنشین به پلی آف سقوط میروند.
---------
** دسته چهارم:
* گروه یک - هفته ششم:
- تیمهای لتونی با 12، مولداوی با 10 و آندورا با 7 امتیاز اول تا سوم و تیم لیختن اشتاین بدون امتیاز چهارم است. تیمهای آندورا و لیختن اشتاین بخت صعود را از دست دادند.
* گروه دو - هفته ششم:
سن مارینو 0 - 4 استونی در سراواله
- تیم مالت استراحت کرد.
- تیم استونی با 12 امتیاز در صدر است و به دسته سوم صعود کرد. تیمهای مالت با 6 و سن مارینو بدون امتیاز دوم و سوم است.
- 2 تیم برتر به دسته سوم صعود میکنند.
-------
- در جدول گلزنان رقابتها ارلینگ هالند از تیم نروژ و خویچا واراتسخلیا از گرجستان با 6 گل به طور مشترک صدرنشین شدند و آلکساندر میتروویچ از صربستان و ولادیسلافس گوستاکوفسکیس از لتونی با 5 گل سوم مشترک هستند.
- در دوره قبل (فصل 2021 - 2020) تیمهای فرانسه، اسپانیا و ایتالیا اول تا سوم شدند و در دوره 2019 - 2018 تیمهای پرتغال، هلند و انگلیس اول تا سوم شدند.
منبع: خبرگزاری آریا
کلیدواژه: لیگ ملت های اروپا
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری آریا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۶۰۹۰۴۰۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
معرفی حریفان ایران در مسابقات قایقرانی آبهای آرام آسیا
رقبای نمایندگان ایران در مسابقات قایقرانی آبهای آرام قهرمانی آسیا و انتخابی قارهای المپیک مشخص شدند. - اخبار ورزشی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسابقات آبهای آرام قهرمانی آسیا و انتخابی قارهای المپیک از فردا (پنجشنبه) در توکیو ژاپن آغاز میشود و ملیپوشان کشورمان با پنج قایق در این رقابتها شانس خود برای حضور در پاریس را آزمایش میکنند. با برگزاری جلسه سرپرستان تیمهای این رقابتها رقبای نمایندگان کشورمان در دور مقدماتی، نیمه نهایی و فینال مشخص شدند.
الناز شفیعیان در کایاک بانوان و هیوا افضلی در کانوی بانوان با هدایت مهسا مجللی، علی آقامیرزایی در کایاک مردان با هدایت آرش بصارتدار، عادل مجللی و کیا اسکندانی در کانوی دونفره مردان با هدایت دامون صادقی و محمدنبی رضایی در کانوی یکنفره مردان با هدایت ایمان پورعزیز ملیپوشان و مربیان اعزامی به این مسابقات هستند.
برنامه مسابقات قایقرانان ایران در رقابتهای آبهای آرام قهرمانی آسیا و انتخابی قارهای المپیک در زیر آمده است:
پنجشنبه 30 فروردین 1403
عادل مجللی و کیا اسکندانی - کانوی دونفره 500 متر مردان - در گروه دوم - رقابت با نمایندگان فیلیپین، ژاپن، تایلند و کره (ساعت 4:07)
علی آقامیرزایی - کایاک یکنفره 200 متر مردان - در گروه اول - رقابت با حریفانی از سنگاپور، هنگکنگ، هند، کره و ازبکستان (ساعت 4:48)
جمعه 31 فرورزدین
الناز شفیعیان - کایاک 500 متر بانوان - در گروه دوم - رقابت با تیمهای کره، سنگاپور، ازبکستان و هنگکنگ (ساعت 9:07)
شنبه اول اردیبهشت
محمدنبی رضایی - کانوی یکنفره 1000 متر مردان - در گروه دوم - رقابت با حریفانی از تاجیکستان، کره، ازبکستان، هند و تایلند (ساعت 9:38)
علی آقامیرزایی - کایاک یکنفره 1000 متر مردان - در گروه دوم - رقابت با حریفانی از قزاقستان، چینتایپه، هنگکنگ، ازبکستان، سنگاپور و هند (ساعت 9:54)
یکشنبه 2 اردیبهشت
هیوا افضلی - کانوی یکنفره 200 متر بانوان - فینال - رقابت با حریفانی از ازبکستان، کره، ویتنام، ژاپن، قزاقستان، تایلند، هند و چینتایپه (ساعت 4:35).
انتهای پیام/